Szlak niebieski powiatu gnieźnieńskiego

90 km szlakiem jezior pojezierza gnieźnieńskiego. Jest 8 sierpnia 2020 roku. Postanowiliśmy zaliczyć wszystkie szlaki powiatu gnieźnieńskiego, a potem inne w najbliższej i dalszej okolicy.

Co jezioro to plaża, schłodzenie i tak przez Wierzbiczany, Lubochnię, niebieskim szlakiem przez Kujawki, Gaj, Ostrowite Prymasowskie do Skorzęcina. Stamtąd czarnym szlakiem (powiatu słupeckiego) wokół jeziora Niedzięgiel do Powidza. Powrót czarnym (pow. słupecki) i niebieskim (pow. gnieźnieński) z południowej strony przez Gaj. Fajnie spędzony czas, nawet upał nas nie zrażał. Polecam. 💪 Lista jezior: Wierzbiczańskie, Ostrowickie, Białe, Niedzięgiel, Powidzkie.

Niebieski szlak powiatu gnieźnieńskiego: bardzo dobrze oznakowany (powiat gnieźnieński ma oznaczenie z jedynką lub dwójką, można się pomylić z niebieskim pow. słupeckiego – w pewnym momencie idą razem) https://tupowstalapolska.pl/fotki/files/files/katalog/szlaki/szlak_niebieski-pg.jpg.

Czarny szlak powiatu słupeckiego: słabo oznakowany. Odnoszę wrażenie, że zrobiono go kilka lat temu – dokładnie w 2012 r. (data wydania atlasu), wykonano projekt i zaprzestano utrzymywać, odświeżać. Wiele drzew urosło (znaki się rozciągły) lub zniknęło. Podobnie z innymi elementami infrastruktury: wymiana słupów energetycznych, przystanków, opłotowania… Powiat słupecki olał sprawę aktualizacji. Szkoda… Mając takie fajne tereny… Dobrze jest mieć chociaż mapę poglądową i jakoś orientacyjnie da się dotrzeć do celu https://www.powiat-slupca.pl/wp-content/uploads/2020/06/atlas-rowerowy-powiatu-slupeckiego.pdf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *